0
7s
0
~10

با موبيکار،

هوشمندانه برانيد

... و هوشمندانه سفر کنيد

بیشتر بدانید

خودروی شما حرف می‌زند! با استفاده از (دانگل) موبیکار، به‎سادگی ماشین خود را به موبایل‌تان متصل‌کنید تا علاوه بر عیب‌یابیِ همه‌ی سیستم‌های خودرو، از ارتباط آسان‌ و هوشمند با ماشین خود لذت‌ببرید. موبیکار تحولی عظیم در حوزه‌ اینترنت اشیاء و هوشمندسازی خودرو در ایران است. با موبیکار علاوه بر مدیریت بهتر مصرف سوخت و کاهش هزینه‌های تعمیرات خودرو، می‌توان گامی موثر در راستای اصلاح الگوی مصرف انرژی، حفظ محیط‌زیست و افزایش ایمنی خودروها و رانندگان برداشت.

موبیکار چیست؟

موبیکار چیست؟

کاربری ساده...
موبیکار در واقع دستگاه دیاگ بسیار کوچکی است که علاوه بر عیب‌یابی سیستم‌های مختلف خودروی شما از طریق گوشی تلفن همراه، قابلیت‌های جانبی بسیاری از جمله نمایش مصرف سوخت، محاسبه‌ی شتاب صفرتاصد خودرو و ... را در اختیار شما قرار می‌دهد. در صورت روشن بودن چراغ چِک خودرو، با کمک موبیکار می‌توانید به سرعت از مشکل به‌وجود‌آمده آگاهی‌ پیدا کنید. بسته به نوع خطای پیش‌آمده، می‌توانید توسط موبیکار آن را برطرف کنید و یا در صورت‌ نیاز نزدیک‌ترین تعمیرگاه را بیابید.

 • اتصال به خودرو در کمتر از یک دقیقه

  ابتدا محل کانتکور استاندارد خودرو را بیابید و سپس موبیکار را به آن متصل کنید. (جای این کانکتور در خودروهای مختلف، متفاوت است اما معمولا در زیر فرمان قرار دارد.)

 • قابل استفاده برای همه

  استفاده از اطلاعات موبیکار نیازی به پیش زمینه های تخصصی ندارد. طراحی اپلیکیشن موبیکار نیز به گونه‌ای است که برای افراد مختلف قابل استفاده و کاربردی باشد.

 • بررسی لحظه ای همه پارامترهای خودرو

  با این دستگاه کوچک‌ترین جزئیات خودرو، همواره و در هر لحظه قابل کنترل است.

برخی از خدمات موبیکار

عیب یابی

در صورتی که چراغ چک خودرو شما روشن باشد، می‌توانید با استفاده از گزینه‌ی عیب‌یابی، مشکل به‌وجودآمده را شناسایی‌کنید. این مشکل ممکن است مربوط به موتور، ترمز، کیسه‌هوا یا سایر سیستم‌های خودرو باشد. پس از شناسایی کد خطای موجود، بسته به نوع خطا می‌توانید آن را توسط موبیکار برطرف کنید و یا در صورت نیاز به تعمیرگاه مراجعه نمایید.

بررسی مصرف سوخت واقعی خودرو

با موبیکار، مصرف‌ سوخت لحظه‌ای و میانگین خودرو همواره قابل مشاهده و بررسی است.
با کنترل مدام مصرف ‌سوخت درکنار سایر پارامترها می‌توان عوامل تاثیر‌گذار بر آن را شناسایی کرده و مصرف سوخت و هزینه‌های ناشی از آن را کاهش‌داد.

دسترسی سریع به نزدیک‌ترین تعمیرکاران مجرب

با موبیکار می‌توانید در صورت وجود هر گونه مشکل جدی در خودرو، نزدیک‌ترین تعمیرگاه‌های تایید‌شده را پیدا کنید. اپلیکیشن موبیکار به شما این امکان را می‌دهد که ابتدا با تعمیرکار منتخب خود مشورت کرده و سپس درصورت لزوم جهت رفع ایراد به تعمیرگاه مراجعه نمایید.

محاسبه شتاب صفر تا صد خودرو

قدرت موتور تحت تاثیر عوامل متفاوت تغییر می‌کند. بنابراین امکان محاسبه‌ی شتاب صفرتاصد خودرو (که به نوعی بیانگر قدرت موتور است) در شرایط مختلف می‌تواند جذاب و مفید باشد.

یادآوری موعد سرویس‌های دوره‌ای خودرو

انجام به‌موقع سرویس‌ها و چکاپ‌های دوره‌ای خودرو تاثیر به‌سزایی در حفظ عملکرد مطلوب خودرو و همچنین افزایش عمر مفید آن خواهدداشت. یادآوری موعد سرویس‌ها و چکاپ‌ها و ثبت منظم آن‌ها، امکان دیگری است که موبیکار در اختیار شما می‌گذارد.

مشاهده‌ی پمپ‌بنزین‌های نزدیک

در صورت نیاز به سوخت‌گیری می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن موبیکار نزدیک‌ترین پمپ‌بنزین‌ها به موقعیت خودتان را روی نقشه بیابید.

موبیکار چگونه کار می کند؟

در یک نگاه

112,500
تعداد کد های خطا
96.2%
پشتیبانی محصولات ایران خودرو و سایپا
71%
پشتیبانی خودروهای چینی
28%
پشتیبانی سایر خودروها

موبیکار در 1 دقیقه و 20 ثانیه!

خانواده‌‌ی موبیکار

فرخ قمصری

مدیر نرم‌افزار

هدی اسکندری

مدیر سخت‌افزار

امید کلانتری

کارشناس سخت‌افزار

پریسا کلایی

کارشناس نرم‌افزار

پویان زندیان

کارشناس نرم‌افزار

ساینا غفرانی

کارشناس بازاریابی اینترنتی

بهمن اردشیریان

کارشناس بازاریابی اينترنتی

اتصال آسان و سریع

با وصل‌کردن دانگل موبیکار به پورت عیب‌یابی خودرو، به آسانی از طریق گوشی هوشمند خود و تنها در سه گام ساده اقدام به عیب‌یابی خودروی خود کنید:

 • اتصال دانگل به پورت عیب‌یابی
 • اتصال گوشی هوشمند به دانگل
 • انتخاب خودرو و استفاده از خدمات

بسته‌های مختلف سخت‌افزاری و قیمت

دانلود نرم‌افزار موبیکار رایگان است و قابلیت‌های اولیه از قبیل مکانیک‌یاب، پمپ‌بنزین‌یاب، و یادآوری سرویس‌های دوره‌ای بدون هزینه می‌باشد.
استفاده از خدمات دیگر مانند محاسبه‌ی مصرف‌سوخت، محاسبه‌ی شتاب صفرتاصد و خدمات مقدماتی عیب‌یابی پس از خرید و نصب دانگل امکان‌پذیر می‌گردد.

قیمت و شرح بسته‌های سخت‌افزاری به صورت زیر می‌باشد:

خانواده‌ی پژو 405 و پژو پارس، خانواده سمند و دنا

209 هزار تومان
 • موتور
 • کیسه هوا
 • گیربکس
 • ایموبلایزر

خانواده‌ی پراید، تیبا و ساینا

189 هزار تومان
 • موتور
 • کیسه هوا
 • ایموبلایزر
 • دیگر از خراب شدن خودرو خود ترسی نداشته باشید

 • با آگاهی و شناخت از مشکل خودروی خود به مکانیک مجرب مراجعه کنید

 • یافتن قطعات مرغوب با قیمتی مناسب برای همه

 • با مصرف سوخت خودرو خود آشنا شوید و عادات رانندگی خود را تصحیح کنید

اپلیکیشن موبیکار

منوی اصلی

طراحی رابط کاربری ساده و کاربردی که استفاده از اپلیکیشن را برای همه قابل‌فهم و لذت‌بخش می‌کند.

نمایش پارامترهای خودرو

نمایش پارامترهای مختلف خودرو در قالب عدد، عقربه و نمودار

خواندن و پاک کردن کدهای خطا

مشاهده‌ی کدهای خطای خوانده شده از کامپیوتر خودرو و امکان پاک‌کردن کدهای خطا پس از رفع عیوب

محاسبه‌ی مصرف سوخت

محاسبه‌ی مصرف سوخت لحظه‌ای خودرو و همچنین نمایش میزان متوسط مصرف سوخت خودرو در کنار سرعت میانگین جهت مقایسه

پرسش‌های رایج

موبیکار برای کدام خودروها مناسب است؟

در حال حاضر موبیکار پشتیبانی مناسبی برای خودروهای داخلی ارائه‌می‌دهد. در آینده نیز خودروهایی که به سیستم شبکه CAN مجهز هستند تحت پوشش قرارمی‌گیرند. برای دریافت لیست خودروهایی که تا این لحظه پشتیبانی می‌شوند به منوی پایین این صفحه مراجعه‌کنید.

آیا استفاده از موبیکار گارانتی خودروی من را تحت تاثیر قرارمی‌دهد؟

طراحی موبیکار منطق با استاندارد ISO 9141-3 (استاندارد جهانی مرتبط با دستگاه‌های دیاگ) صورت پذیرفته‌است. لذا هیچ گونه تداخلی با گارانتی خودروی شما به‌وجود نیاورده و مشکلی برای آن ایجاد نمی‌کند.

چگونه موبیکار به صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان کمک می کند؟

موبیکار با محاسبه و نمایش مداوم مصرف سوخت در کنار سایر پارامترها، به شما کمک می‌کند تا الگوهای مصرفی خود را در شرایط مختلف مشاهده‌کرده و اقدام به بهبود آن نمایید تا تاثیر مستقیم آن را بر هزینه‌های سالیانه‌ی سوخت مصرفی خود مشاهده‌کنید.
همچنین یادآوری سرویس‌های دوره‌ای و چکاپ و امکان بررسی دایم پارامترها و عملگرها به شما کمک می‌کند که همواره از وضعیت قسمت‌های مختلف خودروی خود آگاهی داشته‌باشید و به موقع از ایجاد خرابی یا گسترش عیوب موجود پیشگیری کنید تا هزینه و زمان کمتری صرف تعمیرات کنید.

با داشتن موبیکار، آیا نیازی به مراجعه به تعمیرکار دارم؟

وظیفه‌ی موبیکار، مانند همه‌ی دستگاه‌های دیاگ حرفه‌ای، کمک به تشخیص عیوب خودرو است. پس از تشخیص عیب نیاز است که به تعمیرکاری باتجربه و قابل‌اطمینان مراجعه کنید. البته موبیکار در این مرحله نیز شما را تنها نمی‌گذارد! یکی دیگر از قابلیت‌های موبیکار سامانه‌ی مکانیک‌یاب (مشتمل بر صدها تعمیرگاه مطمئن و باتجربه) است که در صورت نیاز نزدیک‌ترین‌ها را به شما معرفی می‌کند.

چه قابلیت های دیگری به موبیکار اضافه خواهدشد؟

براساس تعداد کاربران و سرعت پیشرفت پروژه، خدمات دیگری از جمله امکان نوشتن دیدگاه و مشاهده‌ی نظرات سایرین درباره کیفیت خدمات تعمیرگاه‌ها، فاصله‌ی شما تا پمپ‌بنزین‌ها و مشاهده‌ی نزدیک‌ترین پمپ‌بنزین به شما، پیشنهاد قطعه‌ی مورد نیاز خودرو بر اساس عیب موجود و امکان خرید آنلاین با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت و ... در آینده به نرم‌افزار افزوده خواهدشد.

آیا ممکن است موبیکار به خودروی من صدمه بزند؟

موبیکار از استاندارد ISO 9141-3 پیروی می‌کند و این بدان معنی است که موبیکار کلیه الزامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یک دستگاه دیاگِ تعمیرگاهی را داراست. بنابراین موبیکار مانند سایر دستگاه‌های دیاگ استاندارد، نه تنها ایجاد آسیب نمی‌کند، بلکه وظیفه دارد با شناسایی عیوب از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کند!

ارتباط با ما

به‌وسیله‌ی یکی از روش‌های:
 • نشانی: تهران، فلکه دوم صادقیه، خیابان سازمان آب غربی، خیابان گلستان یکم، پلاک ۲۳، واحد ۱۹
 • تلفن: ۴۴۰۶۱۲۲۸-۰۲۱
 • ايميل: info@mobicar.ir
 • فرم ارتباط با ما
و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی با ما در تماس باشید.

آیا خودروی شما هم پشتیبانی می شود؟